“Adopcja jest OK”! Ta grafika to wspaniała odpowiedź na proaborcyjną okładkę “Wysokich Obcasów”

źródło: @cichy19745/Twitter.com

Wysokie Obcasy, kobiece czasopismo przygotowywane z myślą o kobietach przez wydawców Gazety Wyborczej, wywołało wczoraj niemały skandal. W piśmie ukazał się artykuł zatytułowany “Aborcja jest OK”. Tekst zapowiedziany został na okładce przez zdjęcie trzech uśmiechnietych kobiet w koszulkach z napisem o tej samej treści.

Internautów oburzyło przedstawianie aborcji jako czegoś, o czym można spokojnie powiedzieć, że jest “ok”. Okładka sprawiała bowiem wrażenie, jakby dokonanie aborcji było czymś prostym, łatwym i przyjemnym.

Oburzenia nie kryją zwolennicy prawnej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Dla nich przedstawianie aborcji w takich kolorowych, pozytywnych barwach to po prostu barbarzyństwo.

Polub nas na Facebooku:

Okładka wywołała protesty nawet na lewicy i wśród zwolenników legalnej aborcji. W ostrych słowach grafikę skomentowała młoda polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Justyna Klimasara. – „Skandaliczna okładka prymitywnej Wyborczej (…) Wyborcza pokazała brak szacunku do kobiet. Uśmiechnięte panie w takim stylu mogą reklamować tusz do rzęs. Aborcja to zawsze trudny wybór, mówię to jako osoba popierająca prawo wyboru w tej kwestii” – w ten sposób Klimasara trafnie ujęła to, co w komentarzach wyrażały tysiące oburzonych internautów.

Dziś w sieci pojawiła się piękna odpowiedź na okładkę Wysokich Obcasów. Na Twitterze krąży grafika łudząco przypominająca tę przygotowaną przez wydawców czasopisma. Różnica tkwi w treści.

Na grafice krążacej w mediach społecznościowych kobieta umieszczona na zdjęciu ma na swojej koszulce zamiast napisu „Aborcja jest ok” hasło „Adopcja jest ok!”.

źródło: @cichy19745/Twitter.com

Na obrazku znajduje się również przekaz „oddając swoje dziecko do adopcji, dajesz mu życie po raz drugi!”, a niżej znajdują się hasła „pro-woman, pro-life, pro-love”.

Zdjęcie ma zachęcić kobiety rozważające dokonanie aborcji do tego, by zdecydowały się urodzić, a niechciane dziecko oddały do adopcji zamiast je usuwać. Zdaniem wielu osób to ta grafika, a nie okładka i tekst Wysokich Obcasów, niesie za sobą prawdziwy pozytywny przekaz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze