Śmiech

Boniek wyśmiewa Jacka Kurskiego: dał mi w prezencie sikacza za 10 zł!

źrodło fot.: By Adrian Grycuk (Own work) via Wikimedia Commons / Sławek/Flickr.com

Zbigniew Boniek kolejny raz poprzez publikację krótkiego wpisu na Twitterze wywołał wielkie emocje wśród internautów. Tym razem osoby obserwujące profil byłego wybitnego polskie piłkarza, a obecnie prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej żywiołowo reagują na jego wiadomość skierowaną do prezesa TVP, Jacka Kurskiego.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej prowadzi jedno z najbardziej popularnych polskich kont w serwisie Twitter. Obserwuje go aż 931 tysięcy osób. Nic dziwnego – Zbigniew Boniek często publikuje kąśliwe uwagi i komentarze. Wypowiada się nie tylko na tematy piłkarskie, ale też często zabiera głos na temat wydarzeń z innych dziedzin sportu oraz polityki. Dzięki temu jest popularny nie tylko wśród fanów futbolu.

W ostatnim czasie Boniek wywołał kontrowersje publikując komentarze na temat polskich skoczków narciarskich, które przez część fanów polskiego sportu uznane zostały za lekceważące. Prezes PZPN uznał między innymi, że Kamil Stoch nie zasługuje na miejsce w pierwszej piątce plebiscytu na najlepszych polskich sportowców. Zdaniem fanów skoków narciarskich Boniek wykazał się brakiem szacunku dla reprezentantów dyscypliny innej niż jego własna piłka nożna.

Boniek wywołał również lawinę komentarzy, gdy opublikował uszczypliwe twitty skierowane do europosła Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Czarneckiego. Fani partii rządzącej od razu zarzucili byłemu piłkarzowi Romy i Juventusu sprzyjanie opozycji.

Polub nas na Facebooku:

Dziś Boniek wywołał burzę komentarzy publikując twitt skierowany bezpośrednio do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Boniek pisze, że właśnie chciał skosztować prezentu, który dostał od Kurskiego na święta bożonarodzeniowe. Prezentem tym miała być butelka wina.

Z wpisu wynika, że Zbigniewowi Bońkowi, który przez wiele lat mieszkał we Włoszech słynących ze wspaniałych win, nie spodobał się prezent Kurskiego. Boniek pisze, że sprawdził co to za wino w branżowym serwisie internetowym i okazało się, że to nie jest wino najwyższych lotów. “Sikacz za 10 zł” – tak dosadnie określił to Boniek.

Boniek pisze też, że sam przyjmuje Kurskiego na meczach w dużo lepszy sposób.

Sam Jacek Kurski znany jest ze swojego zamiłowania do futbolu. Prezes TVP i były polityk od wielu lat jest zagorzałym fanem Lechii Gdańsk. W czasach PRL Kurski należał do grupy fanatyków Lechii, a na jej meczach wywieszał między innymi transparenty o treści politycznej, które stanowiły wyraz sprzeciwu z komunistycznymi władzami.

Część internautów jest rozbawiona wpisem Bońka i drwi z postawy Kurskiego. Jednak większość komentujących uważa, że Boniek zachował się nieelegancko publicznie wyśmiewając otrzymany prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze