Niezwykłe orędzie Kaczyńskiego. Co na to obrońcy praw zwierząt?

źródło: tvp_info/Twitter

Od kilku lat prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński rzadko pojawia się w mediach. Woli pozostawać w cieniu, a na pierwszy plan wysunąć swoich ludzi. Z tego powodu za każdym razem, gdy były premier zabiera głos, skupia na sobie uwagę wszystkich komentatorów.

Dziś na antenie TVP Info wyemitowane zostało wyjątkowe orędzie Kaczyńskiego. Prezes PiS prezentuje w nim twarde stanowisko w obronie praw zwierząt, a konkretnie w obronie zwierząt futerkowych.

Wiele osób może być zdziwionych, że gdy już prezes PiS zdecydował się zabrać głos i zrobił to w tak uroczystej formie, tematem jego wystąpienia była własnie troska o zwierzęta, a nie jakiś bardziej doniosły politycznie temat.

Wydaje się jednak, że kwestia ta jest dla Jarosława Kaczyńskiego naprawdę istotna. Prezes PiS znany jest ze swojego zamiłowania do istot żywych. Jest wielkim miłośnikiem kotów, ale nie tylko.

Polub nas na Facebooku:

Przypomnijmy, że Kaczyński od początku kadencji mocno opowiadał się za zwiększeniem kar za znęcanie się nad zwierzętami. Z jego inicjatywy PiS przygotował ustawę podwyższającą z 2 na 3 lata pozbawienia wolności maksymalną karę za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami. Dodatkowo z 3 na 5 lat pozbawienia wolności podwyższono karę za znęcanie się nad zwierzętami dokonywane „ze szczególnym okrucieństwem”.

Już w listopadzie prezes Prawa i Sprawiedliwości zaangażował się w akcję ochrony zwierząt futerkowych. Został wówczas twarzą Fundacji Viva!, która opowiada się za zakazem chowu zwierząt na cele futrzarskie.

Spot z udziałem Jarosława Kaczyńskiego przygotowany przez Fundację Viva! Poland:

Jarosław Kaczyński ang

Right now, the Polish parliament is considering a bill to ban fur farms, which would save more than 10 million animals a year.On the November 18th 2017, Viva! Poland ( Jutro będzie futro ) talked with Jarosław Kaczyński, the former Prime Minister and the current leader of the right-wing Law and Justice party (Prawo i Sprawiedliwość), currently the largest party in the Polish parliament.

Opublikowany przez Jutro będzie futro na 23 listopada 2017

 

Dziś natomiast podobne postulaty Kaczyński przedstawił w orędziu wyemitowanym na antenie TVP Info.

„Cierpienie zwierząt futerkowych to jedno z najgorszych cierpień jakie mają miejsce na świecie” – powiedział Kaczyński. Stanowczo stwierdził, że ustawa zakazująca chowu zwierząt w celu pozyskiwania ich futra powinna wejść w życie. „Ludzie mogą żyć bez tego. Mogą żyć bez takich futer. Ludzie mogą być bardziej ludzcy” – tymi podniosłymi słowami Kaczyński wyraźnie dał do zrozumienia, że ochrona praw zwierząd naprawdę leży mu na sercu.

Całe wystąpienie Kaczyńskiego możecie obejrzeć tutaj:

Czy takie zdecydowane wypowiedzi Kaczyńskiego przeciw futrom z żywych zwierząt zaskarbią prezesowi PiS sympatię obrońców praw zwierząt? Z pewnością pozwoliłoby to ocieplić wizerunek lidera największej polskiej partii politycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze