Ogromne zamieszki w Filadelfii: okradali sklepy, palili samochody i kradli policyjne konie!

źródło: RealNewsLine/Twitter

W nocy w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych odbył się finał Super Bowl, czyli najważniejszy mecz roku w lidze futbolu amerykańskiego. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem drużyny z Filadelfii, po którym mieszkańcy tego 1,5 milionowego miasta wyszli świętować na ulice.

Niestety szaleństwo, w jakie wpadli po zwycięstwie swojej drużyny mieszkańcy Filadelfii, doprowadziło do dantejskich scen.

Kibice Philadelphia Eagles dewastowali wszystko, co stanęło na ich drodze. Przewracali samochody, skakali po nich, a nawet je podpalali.

Tłumy wpadały do sklepów i wynosiły towar bez płacenia lub po prostu niszczyły cały asortyment, rzucając nim i skacząc po półkach.

Prawdopodobnie nie obędzie się bez rannych, ponieważ fani urządzali sobie zabawy polegające na wchodzeniu na latarnie, dachy samochodów i inne wysokie obiekty, by z wysokości kilku metrów skoczyć na tłum ludzi:

Co gorsza, dochodziło też do bójek oraz podpaleń śmieci i samochodów. W wielu przypadkach ludzie uniemożliwiali straży pożarnej dojazd do miejsc pożarów i gaszenie ognia.

Zdarzały się również ataki na policję, a największe zdumienie wywołuje informacja, że policji skradziono dwa konie (!).

Nie udało nam się znaleźć nagrania kibiców ujeżdżających porwane konie. Na Twitterze natrafiliśmy natomiast na film, na którym kibic Filadelfii je końskie odchody, ku uciesze tlumu.

źródło: Twitter, qz.com, newsweek.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze