Śmiech Szok

PILNE: Korwin-Mikke REZYGNUJE. Zrzeka się mandatu europosła

źródło: @januszkorwinmikke/instagram.com

Od jakiegoś czasu w internecie pojawiały się pogłoski, że Janusz Korwin-Mikke, prezes Partii Wolność rozważa rezygnację z mandatu europosła. Część osób twierdziła nawet, że Korwin chce w ogóle wycofać się z polityki.

Kontrowersyjny polityk, gdy został w styczniu spytany przez dziennikarkę Justynę Dobrosz-Oracz czy pogłoski o jego wycofaniu się z polityki są prawdziwe, odparł: „Słyszałem takie plotki. Od dwóch lat rozważam taki krok, bo trochę mnie nudzi ten parlament, ale zobaczymy jeszcze, zobaczymy co będzie w Polsce. Wybory się zbliżają, więc dobrze by było być w Polsce a nie w Brukseli”. 

Dziś w Katowicach odbyła się specjalnie zwołana konferencja prasowa europosła, podczas której publicznie ogłosił on decyzję o rezygnacji z mandatu eurodeputowanego.

Korwin-Mikke powiedział, że w Brukseli czuł się „jak na wygnaniu„. Prezes Partii Wolność wielokrotnie obrażał innych europosłów, więc nic dziwnego, iż uważa, że „człowiek, który jest w Brukseli nie jest w Polsce szanowany, i słusznie zresztą, nikt się z kimś takim nie liczy”.

Polub nas na Facebooku:

Zdaniem Korwin-Mikkego dużo więcej może zdziałać polityk pozostający na stałe w kraju.

Charakterystyczny polityk nie ryzygnuje z udziału w życiu społecznym. Już zapowiada, że będzie myślał o starcie w wyborach samorządowych. Być może wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy.

Mimo wszystko wielu fanów Korwina będzie zawiedzionych. Będąc europosłem polityk miał wiele okazji do wygłaszania barwnych przemówień, uwielbianych przez rzesze najwierniejszych wyborców.

W związku z rezygnacją Korwin-Mikkego jego fotel w Parlamencie Europejskim zajmie inny poseł, który w wyborach w 2014 roku startował z tej samej listy co prezes partii. Tym politykiem jest Dobromi Sośnierz, który zajął wówczas drugie miejsce. Co ciekawe Sośnierz po porażce w 2014 wycofał się z polityki. W tej sytuacji prawdopodobnie zdecyduje się na powrót.

Cała konferencja Korwin-Mikkego:

Wracam do Polskiej polityki!A oto Facebook Dobromira Sośnierza:https://facebook.com/dobromir.sosnierz/

Opublikowany przez Janusz Korwin-Mikke na 25 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze