Złość Szok

“Polski Holokaust”. Żydzi wyprodukowali skandaliczny spot

źródło: Ruderman Family Foundation/YouTube

Absolutnie skandaliczny spot reklamowy wypuściła amerykańska organizacja Ruderman Family Foundation. W półtoraminutowym wideo grupa osób prowokacyjnie powtarza zwrot “polski Holokaust”. Czy polskie władze w odpowiedzi na ten szkalujący nasz kraj film powinny zażądać stanowczej reakcji Izraela i Stanów Zjednoczonych?

Ruderman Family Foundation zainaugurowała dziś akcję zbierania podpisów pod petycją wzywającą rząd Stanów Zjednoczonych do zawieszenia relacji dyplomatycznych z Polską.

Organizacja podkreśla, że działa w imieniu 6 milionów Żydów, tworzących amerykańską diasporę.

W ramach promocji akcji zbierania podpisów powstał krótki spot reklamowy, w którym padają skandaliczne słowa.

Polub nas na Facebooku:

Postaci widoczne w filmiku na początku nawiązują do nowelizacji ustawy o IPN, mówiąc że zaraz wypowiedzą słowa, za które polskie prawo wsadzi ich za kraty więzienia. Następnie osoby te kolejno powtarzają frazę “polski Holokaust”.

Na nagraniu widać różne osoby: Żydów w jarmułkach, dzieci, starców, kobiety i mężczyzn. Spot reklamowy ma sprawiać wrażenie głosu całej amerykańskiej społeczności żydowskiej.

Wydaje się, że polskie władze powinny stanowczo odpowiedzieć na taki brutalny atak na nasz kraj. Sprzeciw wobec nowelizacji ustawy o IPN to jedno, ale bezpośrednie oskarżanie Polski o holokaust w filmie rozpowszechnianym na całym świecie to absolutne przekroczenie wszelkich granic. To rozpowszechnianie oczywistego kłamstwa.

Skuteczna reakcja może być jednak trudna. Ruderman Family Foundation to prywatna fundacja, działająca zarówno w Ameryce jak i w samym Izraelu. Jednym z jej celów jest wzmacnianie współpracy amerykańsko-żydowskiej.

W związku z tym trudno ocenić, do kogo polskie władze powinny wystąpić z żądaniem ewentualnej interwencji. Stany Zjednoczone niechętnie interweniują w sytuacjach, gdy obywatele korzystają z wolności słowa. Z kolei Izrael formalnie nie odpowiada za fundację zarejestrowaną w Ameryce.

Niemniej z pewnością jakieś kroki powinniśmy podjąć. Ten spot reklamowy przekroczył granice absurdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze