Radość

PILNE: izraelskie media donoszą, że premier Netanjahu usłyszy zarzuty korupcyjne!

źródło fot.: Official White House Photo by Lawrence Jackson derivative work: TheCuriousGnome [Public domain], via Wikimedia Commons

Izraelskie media donoszą, że policja zdecydowała się polecić postawienie aktu oskarżenia skierowanego przeciw izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu.

Dziś odbyło się spotkanie, na którym miała zapaść taka decyzja. Uznano, że policja ma już wystarczające dowody.

W ostatnim czasie policja badała dwie sprawy, w które zamieszany ma być izraelski premier.

Pierwsza z nich dotyczy prezentów, które otrzymywał Netanjahu i jego rodzina od wielkich biznesmenów w tym między innymi od działającego w Ameryce Arnona Milchana. Pojawiają się podejrzenia, że polityk musiał dać biznesmenom coś w zamian.

Polub nas na Facebooku:

Druga sprawa związana jest z rozmowami, które Netanyahu miał prowadzić z Arnonem Mozesem, wydawcą jednego z izraelskich dzienników. Mówi się, że być może izraelski premier negocjował przychylne teksty w gazecie w zamian za jakieś specjalne korzyści dla Mozesa.

Premier Netanyahu uważa, że dalsze śledztwo udowodni, iż nie robił niczego niedozwolonego przez prawo.

Z całą pewnością zamieszanie w Izraelu może mieć wpływ na aktualny kryzys dyplomatyczny na linii Polska-Izrael. Uwaga publiczna w Izraelu powinna odwrócić się od kwestii nowelizacji polskiej ustawy o IPN.

Na razie media nie mają informacji, by Netanyahu miał się podać do dymisji. Prawdopodobnie utrzyma stanowisko aż do nadchodzących wyborów.

Źródło: timesofisrael.com, haaretz.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze