Trump wziął udział w GIGANTYCZNYM marszu. Katolicy zachwyceni

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=6_xWSlfEOSI

Każdego roku w Waszyngtonie odbywa się wielki marsz zwolenników ochrony życia dzieci nienarodzonych. Do stolicy Stanów Zjednoczonych zjeżdżają się setki tysięcy ludzi z całego kraju. W rekordowym 2013 roku impreza zgromadziła aż 650 tysięcy uczestników. W tym roku marsz odbył się już po raz czterdziesty piąty.

Dużym zaskoczeniem jest fakt, że tym razem na imprezie pojawił się sam prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump. Nigdy wcześniej urzędująca głowa państwa nie pojawiła się na Marszu dla Życia. Tym razem prezydent przemówił do uczestników i podziękował im za to, że – jak mówił – zgromadzili się na wiecu w pięknym celu.

Trump zadeklarował, że on i jego współpracownicy będą zawsze chronić prawa do życia. Zwrócił się też do senatorów z apelem, by zatwierdzili ustawę zakazującą wykonywania późnych aborcji.

Trump szczególnie ostro skrytykował stany, w których dopuszczalna jest późna aborcja do dziewiątego miesiąca ciąży. To jest złe – powiedział Trump i przyrównał tę sytuację do reguł obowiązyjących w państwach łamiących prawa człowieka takich jak Korea Północna i Chiny.

Polub nas na Facebooku:

Najbardziej wzruszający moment nastąpił, gdy prezydent skończył przemawiać i przytulił i pocałował stojącą w pobliżu dziewczynkę chorą na zespół Downa. Tym gestem prezydent zaskarbił sobie sympatię ludzi.

Działacze prolife są zachwyceni uczestnictwem prezydenta w ich marszu. Mimo że impreza odbywa się od kilkudziesięciu lat i uchodzi za największe cykliczne zgromadzenie publiczne w Ameryce, do tej pory wpływ tych zgromadzeń na rzeczywistość polityczną był znikomy. Zwolennicy wprowadzenia zwiększonej prawnej ochrony życia liczą, że dzięki Trumpowi sytuacja ulegnie zmanie, a sam marsz zyska na znaczeniu i popularności. Możliwe, że tak rzeczywiście się stanie, gdyż już dziś o uczestnicwie Trumpa w Marszu dla Życia donoszą media na całym świecie.

Z wystąpienia Trumpa na amerykańskim Marszu dla Życia cieszą się też polscy katolicy. Popularny w mediach społecznościowych ksiądz Daniel Wachowiak udostępnił nawet krótkie wideo z tłumaczeniem fragmentu przemówienia Trumpa na marszu. Możecie je zobaczyć tutaj:

Obecnie w Polsce również odbywa się wiele ulicznych zgromadzeń za zwiększeniem prawnej ochrony życia, którym towarzyszą kontrmanifestacje osób opowiadających się za zliberalizowaniem ustawy antyaborcyjnej.

Czy sądzicie, że polski prezydent Andrzej Duda powinien wziąć przykład z Trumpa i wziąć aktywny udział w tego typu zgromadzeniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze