Radość Smutek Złość Szok

Rośnie napięcie na linii Izrael-Polska. Przejawy wzajemnej agresji wśród zwykłych obywateli

Od kilku dni Polska i Izrael pogrążone są w głębokim konflikcie dyplomatycznym. Mimo włączenia się w spór między innymi Stanów Zjednoczonych, nie zapowiada się, żeby sytuacja mogła szybko ulec poprawie. Wymiana ostrych argumentów między rządami obu państw nie ustaje.

Niestety konflikt dyplomatyczny szybko przekształca się w konflikt między całymi narodami. Sytuacją żyją już zwykli mieszkańcy Polski i Izraela. Spór na linii rządowej wywołał w społeczeństwach obu państw gorące emocje.

Stało się najgorsze, co mogło się stać. Zarówno w Polsce jak i w Izraelu zaczynają być widoczne godne potępienia incydenty ksenofobiczne.

Jeśli chodzi o negatywne zdarzenia, które miały miejsce w Polsce, to zdążyło się do nich odnieść już izraelskie ministerstwo do spraw zagranicznych w specjalnym oświadczeniu

Polub nas na Facebooku:

Izrael zwraca uwagę, że w polskim Internecie oraz mediach pojawiły się niekontrolowane treści antysemickie. Szczególnie alarmujące dla Izraela są przypadki treści antysemickich, które miały być prezentowane w ostatnich dniach przez TVP INFO.

Władze TVP niejako przyznały się do błędu, ponieważ przeprosiły już Izrael oraz izraelską ambasador Annę Azari, która miała zostać zaatakowana w niestosowny sposób.

Mają również miejsce ataki ksenofobiczne skierowane w stronę Polaków. Nieprzyjemnych sytuacji doświadczają polscy turyści przebywający właśnie w Izraelu.

Na portalu polsatnews.com para polskich turystów odpoczywających w Elijacie opisała sytuację, gdy ze względu na swoje pochodzenie została zaatakowana na publicznej plaży.

Do Polaków podszdł Izraelczyk, który dowiadując się, że ma do czynienia z Polakami, zaczął wykrzykiwać po angielsku „good polish is dead polish” czyli „dobry Polak to martwy Polak”. Oprócz tego mężczyzna wykrzykiwał również wulgarne, obraźliwe hasłą o polskim narodzie i polskim prezydencie.

Nie skończyło się na słowach, gdyż Izraelczyk zaczął kopać piasek w taki sposób, że w stronę Polaków poleciały kamienie. Nikt z obecnych na plaży Izraelczyków nie zareagował na ten incydent.

Już kilka dni temu w internecie pojawiła się plotka, że jeden z polskich dziennikarzy został w Izraelu wyrzucony z taksówki, kiedy powiedział kierowcy, że pochodzi z Polski.

W tej sytuacji władze obu krajów muszą nie tylko szybko zażegnać spór dyplomatyczny, ale też jak najszybciej uspokoić swoich obywateli. Konflikt nie powinien przechodzić ze sfery politycznej do relacji między zwykłymi obywatelami obu państw. Na tym ucierpieć mogą tylko oba narody, w tym między innymi turystyka w obu krajach.

źródło: polsatnews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze