Skandal na meczu piłkarskim. Kibic oddał mocz do bidonu, a następnie…

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=z6V9vAhDYhQ

Anglicy poradzili sobie ze stadionowym chuligaństwem, które do lat dziewięćdziesiątych przynosiło wstyd angielskiej piłce. Dziś stadiony w Wielkiej Brytanii są bezpieczne, a porządku strzegą wszechobecne kamery telewizyjne. Za naruszenie porządku i regulaminu stadionu, a zwłaszcza za wejście przez kibica na płytę boiska grożą surowe kary.

Niestety okazuje się, że na meczach piłkarskich w Anglii nadal zdarzają się rzeczy skandaliczne. Możemy chyba powiedzieć, że incydenty, które miały miejsce w ostatnim czasię są nawet gorsze (a na pewno bardziej obrzydzające!) niż bójki kibiców.

Zaczęło się kilka miesięcy temu, gdy jeden z fanów Tottenhamu Hotspur podczas oglądania meczu na stadionie oddał mocz do plastikowego kubka po piwie, a następnie rzucił ten kubek na niższą trybunę, na której zasiadali fani lokalnego rywala, West Ham United. Filmik z nagraniem tego kiepskiego dowcipu trafił do sieci i wywołał szerokie oburzenie w środowisku piłkarskim.

Polub nas na Facebooku:

Niestety głupi pomysł został podchwycony i żyje już własnym życiem. Wczoraj podczas meczu Championship jeden z kibiców Middlesbrough oddał mocz do bidonu, a następnie podrzucił go w okolice bramki rywala. Bramkarze mają w zwyczaju trzymać w tym miejscu bidonu z wodą i napojami energetycznymi, które popijają podczas przerw w grze.

Tym razem „żart” nie powinien kibicowi ujść na sucho. Brytyjczyk został zatrzymany przez policję i ma odpowiedzieć za swoje zachowanie. Biorąc pod uwagę wysokie kary, które brytyjskie prawo przewiduje za naruszanie porządku imprez sportowych, należy spodziewać się, że fan Middlesbrough otrzyma zakaz wstępu na kolejne mecze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze