Takiego wieżowca nie ma nawet Londyn! Zobacz, co budują w Warszawie

Warszawiacy z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy drapacza chmur, który już za dwa lata ma stać przy rogu ulic Chmielnej i Jana Pawła II. Varso Tower, bo tak nazywa się przyszły wysokościowiec, jest wyjątkowy z wielu powodów.

Przede wszystkim Warszawa w końcu zyska budynek, który przewyższy znienawidzony przez wielu Pałac Kultury. Pałac ten budzi złe skojarzenia z minioną epoką komunizmu, a poza tym według wielu osób jest po prostu brzydki architektonicznie.

Od lat mówiono, że Pałac Kultury powinien zostać zburzony. Mniej radykalni krytycy postulowali, żeby Pałac zostawić na swoim miejscu, ale żeby zbudować w centrum stolicy wieżowce, które go przewyższą i tym samym zakończą jego dominację nad panoramą Warszawy.

Ten drugi scenariusz już niedługo się zrealizuje. Varso Tower ma bowiem sięgać na wysokość aż 310 metrów. Tymczasem Pałac Kultury ma “tylko” 237 metrów.

Polub nas na Facebooku:

Warszawiacy i turyści zapewne ucieszą się szczególnie z punktu widokowego, który w Varso Tower ma znajdować się na 53 piętrze, czyli dwa razy wyżej niż w Pałacu Kultury! Wstęp prawdopodobnie będzie płatny, ale inwestor obiecuje, że cena oglądania Warszawy z tego miejsca nie powinna być wyższa niż cena wejścia na punkt widokowy w Pałacu Kultury. 

To jednak nie wszystko. Varso Tower nie tylko zdetronizuje Pałac Kultury i stanie się najwyższym budynkiem w Polsce, ale co więcej, będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej! Nie żartujemy – tak wysokiego budynku nie mają Paryż, Berlin, Bruksela ani nawet Londyn. Największy londyński drapacz chmur mierzy 309 metrów i 60 centymetrów. Varso Tower przebije go zatem o 40 centymetrów. W Europie wyższe drapacze chmur znajdują się tylko w Moskwie.

Budowa Varso Tower ma zakończyć się w 2020 roku. Na tę chwilę prace idą zgodnie z planem. Na razie trudno podziwiać efekty, gdyż robotnicy pracują przy samym gruncie i wieża jeszcze nie zaczęła rosnąć. Niemniej już teraz inwestor zadbał o potencjalnych ciekawskich mieszkańców, którzy mieliby ochotę na własne oczy ocenić postęp prac. Dla takich osób koło placu budowy przygotowano specjalny taras widokowy, z którego każdy zainteresowany może bezpłatnie oglądać teren budowy. 

Oto jak będzie wyglądać przyszły najwyższy budynek w Europie:

Źródło wizualizacji: materiały promocyjne inwestora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze