Tygodnik „Sieci” szokuje. Na okładce Trump w płomieniach ognia obok Merkel i Putina

źródło: Sieci/Facebook

Prawicowy tygodnik “Sieci” zaprezentował okładkę wydania, które ukaże się na początku przyszłego tygodnia. Ilustracja jest tak kontrowersyjna, że wywołała emocje nawet wśród stałych czytelników gazety.

Okładka oczywiście skupia się na najgorętszym temacie ostatnich dni, a więc na konflikcie Polski i Izraela w sprawie nowelizacji polskiej ustawy o IPN.

Na pierwszym planie grafiki widzimy po lewej stronie Jarosława Kaczyńskiego, a po prawej premiera Izraela Binjamina Netanjahu. Między tymi postaciami znajduje się zapowiedź tematu numeru: “CHCĄ NAS ZŁAMAĆ”. Mniejszy podpis wyjaśnia, że chodzi o “kulisy operacji przeciw Polsce. W grze jest nie tylko Izrael”.

CZYTAJ TAKŻE: Najpierw Rosja, a teraz Niemcy! Kolejny niespodziewany sojusznik w sprawie ustawy o IPN

Polub nas na Facebooku:

Kontrowersje wzbudziło to, co znajduje się na dalszym planie ilustracji. Widzimy tam trzech przywódców światowej polityki: Donalda Trumpa, Angelę Merkel i Władymira Putina. Postaci te przedstawione są na tle flag państw, którym przewodzą, a od dołu nałożono na nie grafikę z płomieniami ognia. W ten sposób nadano tym postaciom diaboliczny wizerunek.

Wielu internautów zaskoczonych jest, że prezydent Trump przedstawiony został w jednym rzędzie z kanclerz Niemiec i prezydentem Rosji. Bądź co bądź Trump do tej pory cieszył się dużą sympatią prawicowych dziennikarzy. Tym razem konserwatywny tygodnik “Sieci” pozwolił sobie zestawić przywódcę Stanów Zjednoczonych na równi z postaciami, które od dawna prawica uważa za wrogów Polski.

W tekstowej zapowiedzi nowego wydania tygodnika napisano “Czy nasze prawo ma być weryfikowane przez obce państwa? Kto jeszcze stoi za tą nagonką i komu zależy na zniszczeniu wizerunku Polski? Publicyści tygodnika wnikliwie analizują kryzys ostatniego tygodnia i wskazują, że gra toczy się o suwerenność, prawdę i pieniądze”.

CZYTAJ TAKŻE: Rośnie napięcie na linii Izrael-Polska. Przejawy wzajemnej agresji wśród zwykłych obywateli

Czy to oznacza, że w tekście znajdzie się teza, iż Trump stał się wrogiem Polski i zależy mu na zniszczeniu naszego kraju? Byłoby to bardzo ostre stwierdzenie!

Na łamach nowego numeru tygodnika „Sieci”: Chcą nas złamać!W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o obecnym kryzysie…

Opublikowany przez Tygodnik Sieci na 3 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze