Turyści wezwali policję, gdy zobaczyli rachunek za obiad

źródło: tripadvisor.com

Prawdziwy szok przeżyło czworo japońskich studentów, którzy odwiedzili włoską Wenecję. Młodzi turyści zamówili skromny posiłek w jednej z wielu zwykłych restauracji mieszczących się w okolicy słynnego placu świętego Marka. Lokal nie wyróżniał się niczym szczególnym… poza cenami.

Japończycy udali się do restauracji o nazwie Osteria da Luca i zamówili prosty posiłek, na który składaly się cztery steki, talerz smażonych ryb oraz woda mineralna. Gdy przyszedł czas zapłaty za zamówione danie, kelner zażądał od nich 1100 euro (około 4600 złotych).

Nie trudno sobie wyobrazić reakcję studentów. Z pewnością początkowo uznali, że zaszła pomyłka. Gdy jednak okazało się, że właściciel weneckiej restauracji naprawdę oczekuje zapłaty gigantycznej sumy, Japończycy nie zamierzali tego zaakceptować. Czując się oszukani, zgłosili sprawę włoskiej policji.

Sprawa nabrała dużego rozgłosu, jednak zarówno policja jak i władze Wenecji pozostają bezsilne. Burmistrz miasta wyraził jedynie swoje oburzenie.

Polub nas na Facebooku:

Restauracja Osteria da Luca ma fatalne recenzje na popularnym portalu turystycznym Tripadvisor. Średnia ocena tej restauracji w skali 1-5 to zaledwie 1,5. Na stronie znaleźć można dużo wpisów innych osób, które także stały się ofiarą zdzierstwa. Wśród nich są też recenzje Polaków:

źródło: tripadvisor.com
źródło: tripadvisor.com

To, co przydażyło się czwórce japońskich studentów nie jest odosobnionym przypadkiem. W tym samym czasie 3 koleżanki pokrzywdzonych turystów stołowały się w innym lokalu w tej samej okolicy. W Trattoria Casanova zamówiły trzy talerze makaronu, za który przyszło im zapłacić 350 euro (około 1460 złotych).

Problem wyłudzania wysokich opłat za posiłki w weneckich restauracjach nie jest niczym nowym, ale wciąż nie znaleziono sposobu na jego zwalczenie.

Marco Gasparinetti, lokalny aktywista społeczny z organizacji Gruppo 25 aprile ostrzega, że absurdalnie wysokie rachunki za jedzenie zdarzają się w niezwykłym włoskim mieście regularnie. Jego zdaniem turyści muszą być bardzo uważni, by ustrzec się przed tym zjawiskiem.

Wkrótce w Wenecji rozpocznie się coroczny wielki karnawał, a to może jeszcze bardziej rozochocić chytrych restauratorów. Jeśli udajecie się w tym czasie do Wenecji, lepiej unikajcie jedzenia na mieście!

Gasparinetti ubolewa nad zachowaniem restauratorów. Jest zdania, że działają oni na szkodę całego miasta, niszcząc jego dobre imię i zniechęcając turystów. Z tego powodu planuje samemu zająć się zwalczaniem zjawiska. Zapowiada, że niedługo na stronie Gruppo 25 aprile pojawi się specjalny numer telefonu, na który turyści oszukani przez restauratorów będą mogli dzwonić z prośbami o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze