Radość Zadowolenie

TVP apeluje o udostępnianie tego wzruszającego filmiku. Ma to pomóc w walce z kłamstwami o naszej historii

źródło: tvp_info/Twitter

Państwowa telewizja informacyjna TVP Info przygotowała filmik z fragmentem wywiadu z Lucyną Adamkiewicz, byłą więźniarką obozów Auschwitz-Birkenau i Gusen II. Do wypowiedzi bohaterki dodano angielskie napisy. Teraz telewizja apeluje o udostępnianie materiału w mediach społecznościowych, aby przekaz dotarł do jak największej liczby Polaków i obcokrajowców.

Filmik przygotowany przez TVP ma pomóc bronić polskiej racji w trwającym sporze o używanie zwrotu “polskie obozy śmierci” i o rolę polski w Holocauście oraz innych zbrodniach nazistowskich.

W filmie Lucyna Adamkiewicz mówi, że budząca wielkie kontrowersje nowelizacja ustawy o IPN jest bardzo potrzebna. – „Gdyby ustawę wprowadzono wcześniej, to nie mielibyśmy takiej sytuacji jaką mamy” – przekonuje kobieta.

Więźniarka, która przetrwała wojnę, pyta – “Dlaczego upierają się, że były polskie obozy? Nie było. Nie było Polski. Była Generalna Gubernia”.

Polub nas na Facebooku:

Odnosząc się do pomawiania Polaków o współudział w Holocauście Adamkiewicz pyta emocjonalnie – “Czym myśmy sobie zasłużyli? Czym myśmy sobie zasłużyli na taką karę?

W filmie kobieta wyraża również uznanie dla niemieckiego ministra spraw zagranicznych, Sigmara Gabriela, który wsparł Polskę w konflikcie o prawdę na temat roli Polski podczas II wojny światowej. – “Pięknie się zachował” – docenia postawę niemieckiego polityka Adamkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE: Najpierw Rosja, a teraz Niemcy! Kolejny niespodziewany sojusznik w sprawie ustawy o IPN

Redaktor Naczelny portalu TVP Info, Samuel Pereira, zaapelował na Twitterze o udostępnianie świadectwa byłej więźniarki Auschwitz. – “Podaj dalej, udostępnij. Niech świadectwo Pani Lucyny Adamkiewicz pójdzie w świat!” – napisał dziennikarz państwowej telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze