Śmiech

Ukraiński polityk grozi Polsce: milion Ukraińców, którzy są dziś w Polsce, może chwycić za kopie

źródło fot.: By Gerry J. Gilmore (http://www.defenselink.mil/) [Public domain]

Polska jest w ostatnich dniach atakowana niemal z wszystkich możliwych stron. Zagraniczni dziennikarze i politycy zupełnie się nie hamują i pozwalają sobie na skandaliczne słowa o naszym kraju i naszej historii.

Przez kilka dni byliśmy mocno atakowani przez część znanych osobistości z Izraela. Duże oburzenie wywołały choćby słowa tamtejszego ministra, który wprost oskarżył Polaków o to, że doprowadzili do śmierci co najmniej 200 tysięcy Żydów w czasie II wojny światowej i już po jej zakończeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Polski rząd nie zgodził się na ugoszczenie izraelskiego ministra, który zarzuca Polakom udział w zbrodniach

Obecnie do krytyki Polski ze względu na uchwaloną przez Sejm i podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizację ustawy o IPN dołącza Ukraina.

Polub nas na Facebooku:

ZOBACZ TAKŻE: PILNE: Decyzja prezydenta w sprawie ustawy o IPN

Tak samo jak i część działaczy z Izraela, tak i niektórzy Ukraińcy w ogóle nie silą się na bycie dyplomatycznym i atakują nas przy użyciu bardzo mocnych słów. W przypadku Ukrainy dziwi to szczególnie, bo przecież Polska pomaga temu biednemu krajowi na rozmaite sposoby.

Były minister obrony naszego wschodniego sąsiada, Ołeksandr Kuźmiuk, zagroził wczoraj, że jeśli Polska będzie dążyć do konfliktu o prawdę historyczną w sprawie relacji polsko-ukraińskich, to “milion dwieście tysięcy Ukraińców, którzy dziś mieszkają w Polsce może chwycić za kopie”.

Kuźmiuk, który jest generałem armii, w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji nazywa Ukraińców, którzy wyemigrowali do Polski w celach zarobkowych “piątym ukraińskim frontem”. Jego zdaniem ci ludzie mogą w razie potrzeby zbuntować się przeciw Polsce i walczyć za Ukrainę.

Były ukraiński minister stwierdza, że Polacy przez 1000 lat historii wyrządzili Ukraińcom dużo krzywdy. – „Jeżeli będziemy liczyć powieszonych Kozaków od Lwowa do Kijowa, to Ukraińcy w Polsce zbuntują się”.

Czy ukraiński wojskowy i polityk ma w ogóle słuszność, zakładając że mieszkający w Polsce Ukraińcy mogliby wystąpić z agresją przeciw naszemu krajowi? Wielu Ukraińców, którzy przybyli do Polski, deklaruje że nie chcą wracać na Ukrainę, bo bardzo związali się z Polską i żyje się im tu dużo lepiej. W związku z tym wątpliwe, by ludzie ci chcieli walczyć ze swoją nową ojczyzną.

źródło: wp.pl, obozrevatel.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze