W Pjongczangu padł rekord w… liczbie prezerwatyw rozdanych sportowcom

źródło fot.: Kārlis Dambrāns/Flickr

Światowe media informują dziś o nietypowym rekordzie, który padł na igrzyskach zimowych w koreańskim Pjongczangu. Tym razem rekord nie dotyczy niesamowitych wyczynów sportowych zawodników walczących o medale.

Okazuje się, że organizatorzy igrzysk postanowili rozdać uczestnikom imprezy rekordową liczbę prezerwatyw. W ten sposób chcą zapewnić, by seks uprawiany w wiosce olimpijskiej był możliwie jak najbardziej bezpieczny.

Podobno rozdano aż 110 tysięcy prezerwatyw. Jak szybko policzyli dziennikarze, biorąc pod uwagę, że w sportowych zmaganiach bierze około 3 tysięcy uczestników, okazuje się, że wychodzi aż 38 prezerwatyw na sportowca! Igrzyska mają trwać dwa tygodnie, więc wydaje się, że organizatorzy znacznie zawyżyli zapotrzebowanie.

Prezerwatywy są rozdawane sportowcom na igrzyskach nie pierwszy raz. Jednak jeszcze nigdy w zimowej edycji imprezy nie rozdano ich aż tyle. Być może organizatorzy celowo zadbali o tak dużą liczbę zabezpieczeń, aby zapewnić odpowiedni rozgłos medialny. 

Polub nas na Facebooku:

Prezerwatywy są sponsorowane przez firmy, które je produkują, stąd uznać trzeba, że wszystko to jest wielkim chwytem marketingowym.

W przeszłości w wioskach olimpijskich wybuchały już liczne skandale seksualne, ale zdarzało się to głównie podczas igrzysk letnich np. tych ostatnich, które odbyły się w brazylijskim Rio de Janeiro.

Prezerwatywy rozdawane w tym roku w Korei Południowej stały się już obiektem żartów. Brązowy medalista igrzysk, Adam Rippon, poruszył temat za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Reprezentujący Stany Zjednoczone sportowiec w opublikowanym na Instagramie wideo powiedział, że jest rozczarowany prezentem od organizatorów. Spodziewał się, że prezerwatywy będą miały na sobie logo igrzysk – olimpijskie pierścienie lub że będą w różnych kolorach, a są całkiem zwyczajne.

źródło: rt.com, out.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze