Wstrząsający reportaż TVN. Dziennikarze przyłapali nacjonalistów na hajlowaniu

źródło: http://superwizjer.tvn.pl/aktualnosci,984,n/co-laczy-ruch-narodowy-z-neonazistami,250893.html

Dziennikarze programu Superwizja emitowanego na antenie TVN24 przeprowadzili długie śledztwo, którego efektem jest wyemitowany dziś wieczorem reportaż na temat ruchów neofaszystowskich w Polsce i ich powiązań z Ruchem Narodowym.

Twórcy reportażu przez wiele tygodni infiltrowali środowisko skrajnych nacjonalistów. Dziennikarzom udało dotrzeć się na tajne spotkania, na których współcześni zwolennicy Hitlera odprawiali swoje obrzędy.

To co widzimy na nagraniach jest naprawdę szokujące. Grupa kilku lub kilkunastu neonazistów spotyka się w lesie w okolicy Wodzisławia Śląskiego, z dala od ludzkich skupisk. Celem ich zgromadzenia w tym miejscu jest chęć celebrowania 128 rocznicy urodzin Adolfa Hitlera.

Nagrane postaci dzielą się nawet specjalnie przygotowanym tortem ze znakiem swastyki, wesoło żartując przy tym, że czas, by każdy poczęstował się swastyką! W materiale przygotowanym przez dziennikarzy Superwizjera widzimy również mężczyzn paradujących w mundurach armii nazistowskiej. Kilku z nich odpala race, a następnie cała grupa wykrzykuje hitlerowskie pozdrowienie. W ramach świętowania rocznicy urodzin swojego idola neofaszyści podpalają również wielką, kilkumetrową swastykę przygotowaną z drewna. W efekcie widzimy przerażający obraz swastyki z płomieni. To wszystko dzieje się na terenach, na których 80 lat temu ludzie ginęli z rąk nazistowskich zbrodniarzy!

Polub nas na Facebooku:

Wśród komentujących sprawę polityków i ekspetów panuje przekonanie, że wydarzeń uwiecznionych i upublicznionych przez dziennikarzy TVN nie wolno ignorować. Jak dowodzą autorzy reportażu, osoby uczestniczące w obrzędzie na cześć Adolfa Hitlera utrzymują kontakty z Ruchem Narodowym, który jest legalną organizacją polityczną, mającą nawet swojego przedstawiciela w Sejmie RP (Roberta Winnickiego).

Nagranie dziwnych obrzędów z okazji urodzin niemieckiego zbrodniarza nie jest jedynym dowodem istnienia neofaszystów w Polsce. Autorzy programu pokazali również wideo nagrane z ukrycia podczas Festiwalu Orle Gniazdo. Festiwal ten jest coroczną imprezą (odbyło się już pięć edycji), podczas której odbywają się koncerty tzw. „muzyki tożsamościowej” (patriotycznej i nacjonalistycznej). Na obrazie z kamery TVN widać tłum ludzi na koncercie. Część z nich zaczyna wykrzykiwać nazistowskie hasła i pozdrowienia. Nie widać, by ktokolwiek przeciwko temu protestował.

Oznacza to, że uczestnicy festiwalu zachowali się tak, jakby tego typu zachowanie było czymś normalnym. Czy to dlatego, że do tego typu ekscesów na imprezach nacjonalistów dochodzi regularnie?

Oburzeni internauci apelują do władz państwa, policji i prokuratury o zbadanie sprawy. Niektórzy domagają się też delegalizacji Obozu Narodowo Radykalnego i innych organizacji nacjonalistycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie

Komentarze